Saturday, 2 March 2013

Cierpliwość i DDASłowem, którego używam najczęściej pracując z DDA, jest „cierpliwość”. Cokolwiek się pojawia, cokolwiek chcesz osiągnąć, czy to w dziedzinie emocji czy zachowania, chcesz uzyskać to wczoraj. Trudno ci być cierpliwym w stosunku do innych. Jednakże osobą, wobec której jesteś najbardziej niecierpliwy, jesteś ty sam. Wszystko chcesz osiągnąć natychmiast. To sprawia ci wiele kłopotów, ponieważ twój brak cierpliwości dokłada się do wszystkich innych twoich trudności. Zwłaszcza do twojej impulsywności, do tego, jak oceniasz siebie. Przez cały czas towarzyszy ci poczucie: „To jest moja ostatnia szansa”. Ulegasz zniecierpliwieniu nawet samym sobą, kiedy podejmujesz pracę nad własną cierpliwością i nie od razu udaje ci się być cierpliwym. Dlatego właśnie nabycie cierpliwości jest czymś, co kosztuje cię wiele ciężkiej pracy. To, że jesteś DDA nie oznacza, że nie możesz się zmienić. W byciu DDA ważne są małe kroki.

Spróbuj zaobserwować w jakich sytuacjach denerwujesz się najczęściej. Pomoże Ci to wymyślić alternatywne rozwiązanie dla Twoich wybuchów gniewu. Miej świadomość wagi danej sprawy. Nie warto denerwować się z powodu błahostki. Pamiętaj co jest dla Ciebie najważniejsze. Postaraj się wyciszyć. Wyciszenie sprawi, że nawet w krytycznych momentach będziesz potrafił się uspokoić. Wiedz, że gniew jest chwilowym wybuchem emocji. Równie szybko mija, co przychodzi, zatem staraj się opanować emocje i logicznie wszystko przemyśleć.Zanim wybuchniesz, zastanów się czy Twoja reakcja cokolwiek zmieni. Jeśli nie, odpuść. Nie psuj sobie humoru zupełnie niepotrzebnie.

Poświęcaj czas na relaks, szczególnie przed snem. Jedną z metod wyciszania jest słuchanie relaksującej muzyki np: wyciszenie . Ważna jest również aktywność fizyczna np Yoga. Proste ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz tutuaj.


Grupa  DDA Dublin zaprasza info

W artykule wykorzystano fragmenty tekstu z:
http://www.mporady.pl/jak-byc-cierpliwym.html

No comments:

Post a Comment